O Klubie

Naszym celem jest nauczanie i doskonalenie podstaw piłki nożnej dzieci w wieku 5-12 lat. Poprzez zabawę staramy się wdrożyć elementy koordynacji ruchowej, techniki, taktyki i współpracy w zespole.

Klub EX Siedlce Gdańsk działa  jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej (numer KRS: 0000043777). Dzięki współpracy z Radą Osiedla od września 2012 roku istnieje Akademia Piłkarska, gdzie najmłodsi uczęszczają na treningi, aby pod okiem wykwalifikowanych trenerów zgłębiać tajniki gry w piłkę nożną. W okresie listopad-marzec treningi odbywają  się w salach gimnastycznych, a w okresie kwiecień - październik na boiskach na gdańskich Siedlcach.

Korzystamy głównie z obiektów na Siedlcach i na Suchaninie (SP 14, SP 42, Gimnazjum nr 29). Dzięki uprzejmości Pani dyrektor SP 14 korzystamy z pomieszczeń szkolnych i mamy tam naszą siedzibę Klubu (ul. Kartuska 126a). Miejsce to wykorzystujemy do spotkań z rodzicami i zawodnikami.
Akademią kieruje Łukasz Witek (UEFA A), który pełniąc rolę trenera koordynatora nadaje kierunek rozwoju naszej szkółki. Kadra trenerska składa się z 7 wykwalifikowanych trenerów (UEFA B, UEFA C, absolwenci AWFiS), którzy prowadzą treningi w oparciu o system szkolenia opracowany przez trenera Łukasza.

Treningi rozpoczęliśmy od kilkunastoosobowej grupy chłopców. Aktualnie w Klubie trenuje ponad 100 zawodników (grupy wiekowe w rocznikach od 2005 do 2012). Wspólnie wyjeżdżamy na obozy sportowe i bierzemy udział w półkoloniach letnich i zimowych. Staramy się dbać o ciągły rozwój sportowy naszych podopiecznych. Najzdolniejsze dzieci reprezentują Klub w rozgrywkach turniejowych. Od kilku lat rocznik 2005, 2007 i 2008 bierze udział w rozgrywkach Polskiego Związku Piłki Nożnej, gramy również w licznych turniejach na terenie naszego województwa. Ponadto kilka roczników reprezentowało nas podczas turniejów międzynarodowych.

Ponadto prowadzimy treningi indywidualne oraz organizujemy urodzinki sportowe.