o klubie

EX Siedlce Gdańsk

Naszym celem jest nauczanie i doskonalenie podstaw piłki nożnej dzieci w wieku 5-12 lat. Poprzez zabawę staramy się wdrożyć elementy koordynacji ruchowej, techniki, taktyki i współpracy w zespole.

Klub EX Siedlce Gdańsk działa jako Stowarzyszenie Kultury Fizycznej (numer KRS: 0000043777). Dzięki współpracy z Radą Osiedla od września 2012 roku istnieje Akademia Piłkarska, gdzie najmłodsi uczęszczają na treningi, aby pod okiem wykwalifikowanych trenerów zgłębiać tajniki gry w piłkę nożną. W okresie listopad-marzec treningi odbywają się w salach gimnastycznych, a w okresie kwiecień – październik na boiskach na gdańskich Siedlcach.

Korzystamy głównie z obiektów na Siedlcach i na Suchaninie (SP 14, SP 58). Akademią kieruje Łukasz Witek (UEFA A), który nadaje kierunek rozwoju naszej szkółki. Trenerem koordynatorem jest Krzysztof Chojnacki (UEFA C). Kadra trenerska składa się z 6 wykwalifikowanych trenerów (UEFA B, UEFA C, absolwenci AWFiS), którzy prowadzą treningi w oparciu o system szkolenia opracowany przez trenera Łukasza.

Treningi rozpoczęliśmy od kilkunastoosobowej grupy chłopców. Aktualnie w Klubie trenuje ponad 100 zawodników. Wspólnie wyjeżdżamy na obozy sportowe i bierzemy udział w półkoloniach letnich i zimowych. Staramy się dbać o ciągły rozwój sportowy naszych podopiecznych. Najzdolniejsze dzieci reprezentują Klub w rozgrywkach turniejowych, biorą udział w rozgrywkach Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Gramy również w licznych turniejach na terenie naszego województwa.

Ponadto kilka roczników reprezentowało nas podczas turniejów międzynarodowych.